Tradycja i styl życia

Austria to jeden z najbardziej nowoczesnych i najlepiej zorganizowanych krajów europejskich, a jednocześnie mocno przywiązany do swojej dawnej tradycji. Miasta i miasteczka są utrzymane w idealnym porządku, otoczone pięknymi krajobrazami.

Austriacy bardzo sobie cenią swój tradycyjny strój ludowy, który – inaczej niż w innych krajach Europy – uznawany jest za szykowną garderobę, w jakiej można się pokazać nawet na eleganckim przyjęciu. Tyrolskie stroje szyte są z wysokiej jakości wełny i płótna, a ich produkcja to ważna gałąź austriackiej gospodarki.

Heurigen to austriackie winiarnie, w których podaje się młode wino. Na początku heurigen to były niewielkie pijalnie wina urządzane przy winnicach, gdzie serwowano wyłącznie napoje. Z czasem w menu pojawiły się także dania mięsne, głównie golonki, pieczony boczek oraz żeberka z rusztu. Najwięcej lokali tego typu znajduje się w Wiedniu.

Austria to jeden z tych krajów europejskich, w których uprawia się najwięcej sportu, zarówno zawodowo, jak i amatorsko. Mimo niewielkiej liczby mieszkańców, Austria może się pochwalić całkiem sporą liczbą własnych mistrzów olimpijskich. Zdecydowanie najpopularniejsze są sporty zimowe, zwłaszcza narciarstwo alpejskie. Zainteresowaniem cieszy się także piłka nożna, tenis, pływanie, kolarstwo, surfing oraz golf.