Dachstein

Region narciarski Dachstein, położony w Masywie Dachstein w Alpach Salzburskich, znajduje się w pobliżu pojezierza Salzkammergut i cieszy się największą popularnością wśród wszystkich ośrodków narciarskich w Syrii.

Trasy zjazdowe są o różnym stopniu trudności, a najlepsze warunki można znaleźć w:

- Schladming,

- Ramsau,

- Rohrmoos oraz

- Haus in Ennstal.

Najsłynniejszy ośrodek w regionie Dachstein to pełne drewnianych domków Schladming, bardzo stare miasteczko, w którym można nawet znaleźć pozostałości po czasach średniowiecza.

Najwyższy szczyt opisywanego masywu - Hoher Dachstein, osiąga wysokość 2995 m. Uczęszczany przez wielu narciarzy lodowiec znajduje się pod szczytem, na wysokości ok. 2700 m. Tam też znajdują się rozległe tereny narciarskie, wyciągi oraz trasy, na których można uprawiać narciarstwo biegowe.

Sezon w Dachstein trwa bardzo długo i zawsze można liczyć tutaj na śnieg, dzięki czemu w tym regionie organizowane są zawody w ramach Pucharu Świata i Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim. Trasy zjazdowe prowadzą przez lasy, są szerokie i długie, a w pobliżu znajduje się lodowiec Dachstein dostępny dla narciarzy przez cały rok.

Oferta noclegowa jest bardzo bogata, region ten można także śmiało polecić jako odpowiedni na przyjazd z małymi dziećmi.