Innsbruck

Innsbruck to jeden z najsłynniejszych ośrodków narciarskich w Austrii, znane także z tego, że dwa razy organizowało Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Innsbruck to także 120 tysięczna stolica kraju związkowego Tyrol, przepięknie położona na wysokości 547 m.n.p.m. w dolinie rzeki Inn. Można tu znaleźć niemal wszystko – doskonałe tereny przeznaczone do uprawiania sportu oraz ciekawą i bogatą ofertę rozrywkowo-kulturalną, jaką oferuje 800-letnie miasto.

W pobliżu Innsbrucka znajduje się sześć znanych regionów narciarskich, z trasami przystosowanymi do jazdy na nartach oraz na snowboardzie – łączna długość to 110 kilometrów.  Wybierając się na wakacje w ten rejon, można się zatrzymać w samym Innsbrucku albo w jednej z okolicznych wiosek, na przykład w Igls albo w Patsch leżącej na zboczu Nordkette.

Innsbruck

W latach 90-tych zaczęto sztucznie naśnieżać stoki Patscherkofel. Między poszczególnymi ośrodkami można się przemieszczać darmowymi autobusami, a na szczyty prowadzi 200 wyciągów. Aby mieć nieograniczony dostęp do wszystkich tras zjazdowych w górach i na lodowcu Stubai najkorzystniej będzie wykupić specjalny karnet.