Bad Kleinkirchheim

W Bad Kleinkirchheim trasy zjazdowe liczą sobie łącznie 103 kilometry, a na górę prowadzi 26 wyciągów. Bad Kleinkirchheim jest doskonałym miejscem nie tylko dla narciarzy alpejskich, ale również dla tych, którzy uprawiają narciarstwo biegowe – dla tego typu rekreacji przygotowano 50 kilometrów trasy. Oprócz tras, na turystów czekają także liczne zbocza przystosowane do jazdy na sankach i na snowboardzie, tereny do lotów na paralotni, lodowisko i ścieżki spacerowe. Osoby początkujące mogą prowadzić naukę pod okiem doświadczonych instruktorów.

Po męczącym dniu na stoku można skorzystać z relaksującej oferty ośrodków wypoczynkowych, między innymi z sauny, z kąpieli w basenie z wodą termalną albo w wannie z hydromasażem. Coś dla siebie znajdą także amatorzy nocnego życia, ponieważ na terenie ośrodków znajduje się wiele restauracji i klubów nocnych. Ostatniego dnia pobytu w Bad Kleinkirchheim goście mają możliwość darmowego skorzystania w niemal wszystkich atrakcji, jakie oferuje ośrodek wypoczynkowy.

Dodatkową atrakcją pobytu w Bad Kleinkirchheim jest możliwość spotkania na stoku Franza Klammera (m.in. złoty medalista mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim z St. Moritz z 1974 roku, mistrz olimpijski w biegu zjazdowym z olimpiady w w Innsbruku z 1976 roku), znanego sportowca, który obecnie mieszka w tej okolicy.